Asociaţia Vestik anunţă amânarea degustării cu vinurile Cramei Oprişor, programată pentru ziua de miercuri, 8 februarie. Evenimentul va avea loc vineri, 24 februarie, la noua sală de degustare a clubului nostru.
Tema degustării va fi aceeaşi, "Vin, artă şi iubire", doar că Sfântul Valentin va fi înlocuit de neaoşul Dragobete, din motive de condiţii meteo nefavorabile. Adică din motive de ger năprasnic în care nu-ţi vine să dai afară din casă nici prietenii, nici degustătorii de vin neautorizaţi. Cum seara de vin, artă, senzualitate şi erotism, reprezentată de gamele Sherpium şi Erotikon, game gândite împreună cu artişti plastici (Cristina Garabeţeanu la Sherpium şi Ciprian Paleologu la Erotikon), am dorit să o împărtăşim cu cât mai mulţi prieteni, s-a hotărât organizarea ei la o dată în care codurile galbene, portocalii şi roşii se vor linişti şi decolora.
Tot atunci vom anunţa şi lansarea oficială a Clubului Degustătorilor de Vin Neautorizaţi, care va avea un site propriu şi o sală de degustare în care ne vom întâlni cu multe vinuri româneşti ce merită să fie savurate şi povestite.